• 1
  • 2
  • 3
środa, 08 lipiec 2020 15:20

II tura wyborów. Zobacz, kto pierwszy odda swoje głosy

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Wczoraj (7 lipca) ustalono nowy przepis, zgodnie z którym zmieni się kolejność przyjmowania głosujących w lokalach wyborczych. Kogo będzie obowiązywał?

Dnia 7 lipca ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii COVID-19 dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. Zgodnie z nowym przepisem zmieni się kolejność przyjmowania głosujących w lokalach wyborczych.

Podczas niedzielnych wyborów prezydenckich pierwszeństwo głosowania będą mieli seniorzy (osoby powyżej 60 roku życia), kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

12 lipca, kiedy udamy się na wybory, pamiętajmy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, obowiązujących ze względu na pandemię COVID-19. Zakryjmy nos i usta, przed wejściem do lokalu wyborczego zdezynfekujmy ręce lub przyjdźmy we własnych rękawiczkach jednorazowych. Zalecane jest również zabranie ze sobą własnego długopisu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.