• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 09 lipiec 2020 15:12

Lody, lody dla ochłody… Wyróżniony

Napisała

Lody to jeden z najpopularniejszych deserów, spożywanych zwłaszcza latem. W upalne dni przynoszą ochłodę i orzeźwienie. Smak i atrakcyjny wygląd tego deseru sprawia, że przejście obojętnie obok budki z lodami graniczy wręcz  z cudem. Czy jednak rzeczywiście wszyscy lubią lody? Postanowiliśmy spytać o to augustowskich producentów tego przysmaku.

Lody są nie tylko znakomitym i pysznym deserem. Mają również wartości odżywcze, gdyż bogate są w witaminy z grupy B oraz wapń. Osoby, które dbają o linię, nie muszą obawiać się ilości kalorii zawartej w lodach i czasem mogą sprawić sobie odrobinę przyjemności. Nieduży lód zawiera bowiem jedynie 9 procent dziennego zapotrzebowania energetycznego organizmu.

„Od 18 lat prowadzimy produkcję lodów, ale rzeczywiście w tym roku odczuwamy lekki spadek w sprzedaży. Powodem jest między innymi to, że nie ma kolonii, nie ma wycieczek, a to zawsze powodowało duże zainteresowanie naszymi smacznymi produktami. Nie narzekamy jednak, ponieważ w weekendy jest bardzo dużo ludzi, a sądzę że będzie jeszcze więcej” – mówi właściciel jednej z augustowskich lodziarni.

Fantastycznie wyglądające, kolorowe lodowe desery przyciągają łasuchów – zarówno dzieci jak i dorosłych. Każda firma ma swój najlepszy wyrób, który jest jego etykietą.

„Generalnie lody bardzo dobrze się sprzedają. Oferujemy 24 smaki. Nasze lody tworzone są na bazie produktów regionalnych, takich jak serki wiejskie czy sękacze wypiekane przez gospodynie. Naszą wizytówką są lody Babci Zosi, oparte na starej recepturze mojej mamy. Baza to żółtka, kawa i wanilia” – opowiada nasz rozmówca.

W innej augustowskiej lodziarni dowiadujemy się, że specjalnością zakładu są lody tajskie. Są one wykonywane na oczach klientów, na blacie mrożącym.

„W tym sezonie na razie nie mamy zbyt dużo klientów, ale liczymy że będzie lepiej. Wakacje dopiero się zaczęły. Nasze lody zawsze cieszyły się powodzeniem. Dzieci lubią takie na bazie słodyczy, natomiast dorośli – na bazie świeżych owoców. Póki co, klientów mamy wyłącznie w weekendy” – mówi właściciel.

Sezon na lody dopiero się rozpoczął, a właściwie wystartował z lekkim opóźnieniem z powodu pandemii. Jesteśmy pewni, że ten przysmak niedługo znów będzie się cieszył dużą popularnością, a apetyt na mrożone desery nie zniknie. Letnia pogoda oraz wzrost temperatur sprawi, że ludzie znów będą spontanicznie, kiedy tylko najdzie ich na to ochota, kupować i spożywać lody.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.