Wydrukuj tę stronę
czwartek, 09 lipiec 2020 16:14

Prezydent Andrzej Duda znieważony na Podlasiu? Musiała interweniować policja

Napisała

W miniony wtorek (7 lipca) województwo podlaskie odwiedził prezydent Andrzej Duda. Na jednym z wieców wyborczych doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. O tym, czy prezydent został znieważony przez uczestników spotkania, zadecyduje prokuratura.

7 lipca Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Podlasia. Odwiedził m.in. Suwałki i to właśnie w tym mieście doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Musiała interweniować policja. Na spotkaniu pojawili się bowiem nie tylko zwolennicy ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Dwaj mężczyźni, najwyraźniej zagorzali przeciwnicy obecnej głowy państwa, postanowili głośno wyrazić swoje zdanie. Na wiec wyborczy przyszli z dużych rozmiarów specjalnie przygotowanym banerem, zawierającym niepochlebne treści. Tekst na plakacie wznoszonym przez mężczyzn głosił: „Duda 2020. Prezydent wszystkich pedofilów. Program ułaskawienia +”. Dwóch przeciwników prezydenta w żaden sposób nie zakłócało trwającego spotkania, jednak interwencja policji była w tym przypadku konieczna. Mężczyźni zostali zabrani do aresztu, z którego ostatecznie zostali zwolnieni.

W tej chwili całą sprawą zajmuje się suwalska prokuratura. O tym, czy sprawcy zdarzenia znieważyli prezydenta Dudę i czy poniosą za to odpowiedzialność karną, zadecydują biegli.