• 1
  • 2
piątek, 10 lipiec 2020 13:32

Uwaga! Synoptycy ostrzegają – będzie niebezpiecznie!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne. Mieszkańcy całego województwa podlaskiego znów muszą przygotować się na nadejście niebezpiecznej aury.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed możliwością wystąpienia burz z gradem. Zjawisko zakwalifikowali na drugi stopień zagrożenia, co oznacza, że niebezpieczna pogoda może spowodować szkody w drzewostanie, utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków, straty w uprawach rolnych, zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów oraz zagrożenie pożarowe.

„Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Najgroźniejsze burze z porywami lokalnie do 110 km/h, spodziewane są w godzinach wieczornych i nocnych” – możemy przeczytać w ostrzeżeniu wydanym przez IMGW.

Ostrzeżenie obejmuje wszystkie powiaty województwa podlaskiego. Niekorzystna aura może wystąpić dziś (10 lipca) od godziny 17:00 do jutra (11 lipca) do godziny 04:00. Prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznych zjawisk pogodowych wynosi aż 80 procent.

Apelujemy o ostrożność!

Źródło: IMGW

Gruby Benek