• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 13 lipiec 2020 18:00

Augustów na trasie Rajdu dla Haneczki Fiatem 125p przez całą Polskę [ZDJĘCIA]

Napisała
Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej / Facebook Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej / Facebook

Już jutro (14 lipca) uczestnicy Rajdu Fiatem 125p przez całą Polskę zajadą do Augustowa. Wszystko to, aby pomóc chorej Hani. Ty też możesz pomóc!

Rajd wystartował 11 lipca z Nysy, a jego uczestnicy mają plan, aby w ciągu 7 dni przejechać przez całą Polskę. Łącznie będzie to aż 3 tysiące kilometrów! Chcą tego dokonać 45-letnim Fiatem 125p. Akcja powstała, aby wspomóc zbiórkę dla ciężko chorej Hani Łączkowskiej. Dziewczynka potrzebuje bowiem bardzo drogiego leku.

Uczestnicy Rajdu to Damian Szczepanik i Radosław Starczyński, którzy przemierzają całą Polskę, aby wesprzeć i wypromować zbiórkę pieniędzy dla chorej Hani. Przebieg trasy można śledzić na specjalnej grupie oraz profilu wydarzenia na Facebooku. Uczestnicy Rajdu będą zatrzymywać się w większych oraz mniejszych miejscowościach. Będzie można wtedy spotkać się z dzielnymi mężczyznami i wrzucić pieniądze do puszki na zbiórkę dla Hani.

Hania Łączkowska jest chora na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1. Jest to choroba genetyczna, która powoduje osłabienie i zanik mięśni. Prowadzi m.in. do niedowładu ruchowego, zaburzeń odżywiania czy niewydolności oddechowej. Stan dziewczynki z dnia na dzień się pogarsza. W tej chwili nie jest już w stanie sama przełykać. Jedyną szansą na poprawienie stanu małej Hani jest zastosowanie innowacyjnej terapii genowej. Jej koszt to ponad 9,5 miliona złotych! Liczy się każda pomoc i każdy datek, dlatego w styczniu na portalu siepomaga.pl została utworzona zbiórka. Do tej pory udało się zebrać ponad 4,2 miliona złotych, jednak do osiągnięcia całej kwoty jeszcze sporo, dlatego równolegle powstał pomysł Rajdu. Promocja wydarzenia może pomóc zebrać brakującą sumę pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Już jutro (14 lipca) Fiat 125p zawita do Augustowa. Tego dnia uczestnicy Rajdu planują postój również w Białymstoku, Giżycku oraz Suwałkach. Można więc będzie wesprzeć akcję osobiście. Można też to zrobić poprzez stronę internetową: siepomaga.pl/fiatemdlaHani

Wszystkie zdjęcia pochodzą z Facebooka Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej. Organizatorom akcji dziękujemy za ich udostępnienie.

Źródło: Fiatem 125p dookoła Polski dla Hani Łączkowskiej / Facebook

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.