• 1
  • 2
czwartek, 16 lipiec 2020 13:30

Uwaga! Nadciągają burze z gradem!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (16 lipca) IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa podlaskiego. Nad region nadciągają niebezpieczne burze!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega – dziś (16 lipca) od godziny 13:00 do 23:00 mogą wystąpić burze z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do około 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie może pojawić się również grad. Ostrzeżenie I stopnia obowiązuje wszystkie powiaty województwa podlaskiego. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznej aury to aż 85 procent.

W najnowszym komunikacie synoptycy informują, iż na wydzielonym obszarze pojawiły się już pierwsze burze. Na razie nie zanotowano silnych porywów wiatru, a opady deszczu mają natężenie 1 do 5 mm/h. Meteorolodzy ostrzegają jednak, że burze będą stopniowo przybierały na sile i przesuwać się będą na wschód regionu. Z uwagi na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może być kontynuowane z wyższym stopniem ze względu na ryzyko wystąpienia większych sum opadów.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.