• 1
  • 2
  • 3
sobota, 18 lipiec 2020 12:10

Koło Raczek udaremniono przemyt papierosów

Napisane przez AM
KAS KAS

3 tysiące paczek papierosów bez polskiej akcyzy przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Suwałk.Nielegalny towar przewożony był w busie wiozącym przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii. Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych papierosów to ponad 40 tys. złotych.

Funkcjonariusze KAS z Suwałk zatrzymali do kontroli drogowej na jednej z dróg wojewódzkich w okolicy miejscowości Raczki polskiego busa przewożącego przesyłki kurierskie do Wielkiej Brytanii. Podczas sprawdzania paczek znajdujących się wewnątrz dostawczego samochodu kontrolujący ujawnili nielegalne papierosy. W sześciu przesyłkach nadanych do odbiorcy w Wielkiej Brytanii znajdowało się w sumie 3 tysiące paczek białoruskich papierosów różnych marek.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe, do którego funkcjonariusze KAS zabezpieczyli papierosy warte ponad 40 tys. złotych. Kierowca dostawczego samochodu został przesłuchany. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Delegatura Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach.

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot