• 1
  • 2
  • 3
piątek, 17 lipiec 2020 18:02

Podlascy terytorialsi złożyli przysięgę. Uroczystości bez rodzin i bliskich

Napisane przez RED
1 PBOT im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” 1 PBOT im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”

Dziś (17 lipca) odbyła się przysięga wojskowa w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Tym razem była ona jednak nietypowa – na uroczystościach nie zjawiły się ani rodziny, ani bliscy żołnierzy.

W piątek (17 lipca) o godzinie 12:00, w koszarach przy ul. Kawaleryjskiej w Białymstoku, miała miejsce druga w 2020 roku przysięga wojskowa w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia sanitarne, w uroczystościach nie mogły brać udziału rodziny oraz bliscy żołnierzy.

Przysięgę złożyło ponad 80 ochotników niemal ze wszystkich powiatów województwa podlaskiego. Wśród kandydatów byli m.in. doktorant nauk z zakresu bezpieczeństwa międzynarodowego, student medycyny, dwaj bracia oraz trener boksu. Zaprzysiężenie było ostatnim etapem szkolenia podstawowego, które rozpoczęło się 2 lipca br.

Średnia wieku żołnierzy Obrony Terytorialnej wynosi 25 lat. Wśród przysięgających 17 procent stanowią kobiety.

Źródło: 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot