• 1
  • 2
piątek, 17 lipiec 2020 17:28

Umowy podpisane, prace wystartowały!

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

W kwietniu Urząd Miejski w Augustowie poinformował mieszkańców o zdobyciu niemal 6,5 miliona złotych na przebudowę siedmiu ulic w dzielnicy Lipowiec. Po podpisaniu umów z mieszkańcami i przeprowadzeniu procedur przetargowych prace wystartowały, a w dzielnicy pojawiły się maszyny budowlane.

"Wszyscy możemy być dziś dumni z Augustowa i z efektów naszej pracy. Lipowiec ma po raz kolejny prawdziwe powody do zadowolenia. Warto było w 2015 roku pracować nad programem rewitalizacji. Warto było walczyć do samego końca, aby znaleźć się w gronie zaledwie dwóch miast w całym województwie, które potrafiły sięgnąć po wsparcie. Szansa na pozyskanie 95% inwestycji nie zdarza się co dzień" - mówi Filip Chodkiewicz - Zastępca Burmistrza Augustowa.

Budowa obejmie siedem ulic: Leśną, Bukową, Dębową, Grabową, Jesionową, Klonową, Świerkową. Planowany termin zakończenia inwestycji i oddanie jej do użytku mieszkańcom przypada na przełom listopada i grudnia bieżącego roku. Prowadzone inwestycje to dalszy ciąg planowego rozwoju dzielnicy Lipowiec, która czekała na inwestycje wiele lat. Jak przypomniał przy okazji podpisania umów Zastępca Burmistrza, to kolejne inwestycje, po budowie boiska, ulicy Jeziornej, Robotnicznej, Klubowej i Lipowej oraz stworzeniu parku.

"Dziękuję wszystkim mieszkańcom Lipowca, którzy zaangażowali się w konsultacje, spotkania i komitety budowy ulic. Bez Was nie byłoby tego sukcesu. Po raz kolejny, razem daliśmy radę. Serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Mirosławowi Karolczukowi, Panu Marszałkowi Arturowi Kosickiemu i radnemu wojewódzkiemu Pawłowi Wnukowskiemu. Dziękuję też wszystkim urzędnikom zaangażowanym w to dzieło z Panią Kierownik Wydziału Inwestycji - Magdaleną Sokołowską na czele. To dzięki Wam sprostaliśmy napiętym terminom i pokazaliśmy, że w kilka miesięcy można podjąć ambitne wyzwanie i dopiąć swego!" - dodaje Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek