• 1
  • 2
  • 3
sobota, 18 lipiec 2020 13:20

Lokal wyborczy „w piwnicy”

Napisała

Podczas wyborów prezydenckich augustowian zbulwersował fakt, iż jeden z lokali wyborczych nie spełniał odpowiednich wymogów. Mianowicie był to lokal wynajęty od Powiatowego Zarządu Dróg przy ulicy Wojska Polskiego. Do naszej redakcji zadzwoniła oburzona czytelniczka informując, że aby oddać głos w wyborach, trzeba było zejść po schodach „do piwnicy”.

„Po zagłosowaniu, wychodząc, pomogłam starszej kobiecie, której wspinaczka po schodach najwyraźniej sprawiała duży kłopot. Po powrocie do domu przemyślałam sprawę i postanowiłam zareagować, ponieważ zapowiedzi udogodnień dla osób starszych, wygłaszane przez rządzących, nijak się miały do tego, co zobaczyłam” – mówi czytelniczka.

Nasza rozmówczyni domagała się wyjaśnień. Z pewnych źródeł otrzymała jedynie lakoniczne odpowiedzi, dlaczego to właśnie w tym miejscu, w budynku pozbawionym windy, zorganizowano lokal wyborczy.

„Normy odległości nie pozwoliły na umiejscowienie lokalu na pierwszym poziomie budynku, więc przeniesiono go o poziom niżej. Nie pomyślano o trudności pokonania schodów przez starsze osoby. Dowiedziałam się również, że w tym obwodzie wyborczym rzekomo nie było odpowiedniego miejsca, więc przysposobiono ten, do którego trzeba było zejść po schodach. W pobliżu znajduje się przecież galeria, gdzie można było wynająć pomieszczenie” –  twierdzi oburzona czytelniczka.

„To była duża niedogodność dla starszych ludzi. Moim zdaniem sprawa kwalifikuje się do złożenia skargi do sądu” – kończy nasza rozmówczyni.

W Powiatowym Zarządzie Dróg dowiedzieliśmy się, że przygotowywanie lokali wyborczych nie należy do kompetencji tej instytucji. Oni jedynie udostępnili należące do firmy pomieszczenie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot