• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 lipiec 2020 12:07

Augustowscy Policjanci obchodzili Święto Policji

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

W Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów 101 rocznicy powstania Polskiej Policji. Policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe. Była to również okazja, aby podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu augustowskiego.

Polska Policja istnieje już 101 lat. Wczoraj, swoje święto obchodzili augustowscy policjanci. W Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie służbę pełni 113 funkcjonariuszy (w tym 21  kobiet i 92 mężczyzn) oraz pracuje 29 pracowników Policji.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przez dowódcę uroczystości meldunku inspektorowi Adamowi Miezianko. Komendant Powiatowy Policji w Augustowie przywitał przybyłych funkcjonariuszy oraz Starostę Powiatu Augustowskiego Pana Jarosława Szlaszyńskiego. Tradycyjnie, podczas obchodów święta przyznano odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W augustowskiej komendzie, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 42 funkcjonariuszy. Ponadto Starosta Powiatu Augustowskiego Pan Jarosław Szlaszyński wyróżnił dwóch funkcjonariuszy, którzy podczas codziennej służby wykazują się szczególnym zaangażowaniem w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot