• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 lipiec 2020 17:41

Prowadzili pojazdy pomimo orzeczonych zakazów

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci od początku roku zatrzymali 18 kierujących, którzy prowadzili pojazdy, pomimo orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z augustowskiej „drogówki”, w tym roku zatrzymali 18 kierujących, którzy nie stosowali się do orzeczonych zakazów prowadzenia pojazdów.

Jeden z nich wpadł w ręce mundurowych, w miniony czwartek przed 9 w Olszance. 42-latek kierujący mercedesem, chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie pomimo orzeczonego zakazu, podał nieprawdziwe dane. Policjanci natychmiast ustalili, że mężczyzna podał dane innej osoby. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci uniemożliwili 42-latkowi dalszą jazdę. Niespełna po dwóch godzinach, w rejonie gminy Nowinka policjanci ponownie zatrzymali do kontroli drogowej 42-latka. Samochód, którym kierował został odholowany na parking strzeżony. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierującego zajmie się sąd.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim o rozsądek na drodze. Za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot