• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 lipiec 2020 12:55

Węgiel do grilla maskował przemycane papierosy

Napisane przez AM
KAS KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Bobrownikach przechwycili 10 tys. paczek przemycanych papierosów. Kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej ponad 140 tys. zł ukryta była w workach z węglem drzewnym do grilla. Kierowca białoruskiej ciężarówki przewożącej nielegalny towar usłyszał zarzut dotyczący przemytu.

Samochód ciężarowy z ładunkiem niemal 1600 worków z węglem drzewnym do grilla został skierowany do szczegółowej kontroli przez funkcjonariuszy KAS z przejścia granicznego w Bobrownikach. W wyniku rewizji towaru poprzedzonej prześwietleniem rentgenowskim kontrolujący wykryli, że w części worków oprócz węgla znajdują się przemycane papierosy.

W tirze mundurowi z Oddziału Celnego w Bobrownikach znaleźli w sumie blisko 10 tys. paczek białoruskich papierosów. Ich szacunkowa wartość rynkowa to ponad 140 tys. zł.

Przeciwko 44-letniemu Białorusinowi zasiadającemu za kierownicą skontrolowanego tira funkcjonariusze KAS wszczęli postępowanie karne skarbowe. Do sprawy zabezpieczono ciężarówkę wraz z przewożonym towarem. Za przemyt mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek