• 1
  • 2
  • 3
środa, 22 lipiec 2020 13:42

Prawdopodobnie nie będzie kąpieliska przy POSTiW-ie

Napisała

Augustowianie niecierpliwie czekali na to, by spędzić lato na nowym kąpielisku przy plaży POSTiW. Jego uruchomienie planowano na 16 lipca, jednak do tej pory nie zostało ono otwarte. Dlaczego zatem, oprócz obecnego Mola Radiowej Trójki, nie funkcjonuje drugie obiecane kąpielisko? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dyrektora CSiR.

Plaża POSTiW została odpowiednio przygotowana – sprawdzono jakość wody, znaleziono nowych ratowników wodnych – jednak, jak twierdzi pełniący obowiązki dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji pan Tomasz Wasilewski, najprawdopodobniej plaża przy POSTiW-ie nie zostanie otwarta.

„Prawdopodobnie w tym roku nie uda się otworzyć nowej plaży. Wszystkiemu winne procedury. To Rada Miasta musi uchwałą powołać kąpielisko, a najbliższa sesja planowana jest na 30 lipca. Za późno podjęliśmy działania w tej sprawie, ale postanowiliśmy, że w przyszłym roku dużo wcześniej złożymy  pismo do Urzędu Miasta i będziemy czekać na decyzję. Myślę, że z naborem ratowników również sobie poradzimy. Trudno zatrudnić osobę odpowiedzialną za życie ludzi nad wodą, proponując jej zbyt niskie wynagrodzenie. Nie mamy za dużych możliwości, ponieważ ogranicza nas budżet. Jednak w tym roku zgłosili się ratownicy i z tym nie było problemu, ale nie ma uchwały i kąpieliska raczej w tym roku nie będzie”.

Zapytaliśmy też o to, czy ruch turystyczny w Augustowie ruszył już pełną parą, czy dużo ludzi spędza czas na Molo Radiowej Trójki oraz czy na tej plaży nie brakuje miejsca.

„Niestety nie ma zbyt wielu turystów. Myślę, że w ludziach tkwi wciąż obawa przed pandemią. W ubiegłych latach turystów było znacznie więcej. Dlatego też nie spieszymy się z tym drugim kąpieliskiem, bo jak gdyby nie ma aż takiego zapotrzebowania. Na jesieni, pewnie w październiku, udostępnimy basen, który teraz przechodzi mała kosmetykę” –  mówi dyrektor Wasilewski.

Zatem wszyscy chętni do czynnego wypoczynku nad Neckiem z pewnością znajdą dla siebie dość miejsca na Molo Radiowej Trójki. W końcu jest to drugi co do wielkości pomost w Polsce – ponad 3 tysiące metrów kwadratowych i 147 metrowej linii brzegowej.

1 komentarz

  • Link do komentarza 3f czwartek, 23 lipiec 2020 09:18 napisane przez 3f

    Chcieliśmy uruchomić, ale nie da rady, bo winne sa procedury. A w ogóle to pandemia i nie ma potrzeby uruchamiać drugiego. Pandemia nie minie i za rok tez nie trzeba będzie. I czego tu nie rozumiecie?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot