• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 23 lipiec 2020 14:22

Pobili i skopali 16-latka. Zatrzymali ich augustowscy policjanci

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy policjanci zatrzymali czterech podejrzanych o pobicie 16-latka. Wśród zatrzymanych jest dwóch nieletnich. 18-latkowie usłyszeli już zarzuty, natomiast 16-latkowie odpowiedzą wkrótce przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali czterech podejrzanych o pobicie. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek przed 23:00, w jednej z miejscowości w gminie Augustów. Dwóch 18-latków i dwóch 16-latków podjechało przed posesję pokrzywdzonego, po czym zaczęło nawoływać 16-latka. Gdy ten wyszedł przed dom, młodzi mężczyźni zaczęli go kopać i uderzać po całym ciele. Następnie wsiedli do pojazdu i odjechali w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że pokrzywdzony znał dwóch z napastników z którymi, jak się okazało, był w konflikcie. Już następnego dnia mundurowi zatrzymali wszystkich podejrzanych w tej sprawie. Dwóch 18-latków usłyszało już zarzuty, natomiast 16-latkowie wkrótce odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Zgodnie z kodeksem karnym za pobicie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot