• 1
  • 2
czwartek, 23 lipiec 2020 14:36

Wypadek! Niedaleko Augustowa zderzyły się trzy pojazdy [ZDJĘCIA]

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Dziś (23 lipca) przed godziną 13:00 doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział trzy pojazdy.

„Przed godziną 13:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kolnica. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy” – poinformowała pani Kinga Muczyńska, rzecznik augustowskiej policji.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Toyotą, jadąc od Augustowa w kierunku Białegostoku, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka Volkswagenem oraz jadącą za nim Skodą” – informuje pani rzecznik.

W zdarzeniu poszkodowanych zostało osiem osób, w tym troje dzieci. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Augustowie, Suwałkach, Sokółce i Białymstoku. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowców LPR oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy uczestnikom wypadku. W działaniach brały udział dwa śmigłowce LPR, cztery karetki pogotowia oraz policja.

Droga na tym odcinku była zablokowana. Wyznaczono objazdy: dla samochodów osobowych przez Sztabin – Mogilnice – Bór – Białobrzegi, natomiast pojazdy ciężarowe kierowane były wyłącznie na DK 61 Augustów – Grajewo. W tej chwili droga jest już przejezdna.

Zdjęcia pochodzą z KPP Augustów oraz KPPSP Augustów.

Źródło: KPP Augustów, KPPSP Augustów

Gruby Benek