• 1
  • 2
poniedziałek, 27 lipiec 2020 14:32

W Augustowie sezon letni w rozkwicie

Napisała

Sezon letni w Augustowie jest już w pełnej krasie. Na początku wakacji restauratorzy i wodniacy z rezerwą podchodzili do rozpoczynającego się ruchu turystycznego. Obecnie można powiedzieć, że w mieście jest zatrzęsienie turystów. Sama ilość aut na drogach wjazdowych do Augustowa wskazuje na bardzo duże zainteresowanie tymi okolicami, a rejestracje pojazdów świadczą o tym, że z wypoczynku nad Neckiem korzystają  głównie Polacy.

Żegluga Augustowska przeżywa prawdziwe oblężenie. Wczasowicze oblegają nabrzeże, aby dostać się na statek, odbyć rejs i podziwiać przepiękne zakątki tego regionu. Dziennie w rejsach bierze udział około 1000 osób. W poprzednim sezonie Żegluga Augustowska przewiozła swoimi statkami łącznie 130 tysięcy turystów. Przewiduje się, że w bieżącym sezonie może to być około 50 procent tej liczby, czyli również bardzo dużo.

Prezes Żeglugi Augustowskiej, Adam Aleksandrowicz, udzielił nam  krótkiego wywiadu.

„Ruch w kierunku Augustowa jest duży, a weekendowo, powiedziałbym, bardzo duży. Lipiec zaczął się dla nas wspaniale. Odpadły wprawdzie wycieczki zorganizowane, ale turystyka indywidualna ma się bardzo dobrze. Cztery małe statki bez przerwy odbywają rejsy. Dbając o bezpieczeństwo, ze względu na pandemię, nie dopuszczamy do pełnego kompletu pasażerów na statku, tzn. zamiast wypłynąć dwoma kompletami, wypływają trzy, aby zachować rygory sanitarne” – mówi prezes.

„Jeśli chodzi o zachowanie turystów, to stwierdzam, że większość przestrzega zasad higieny  epidemicznej, ale wiadomo, zawsze mogłoby być lepiej. Widać, że ludzie są ostrożni, jednak wciąż zauważalna jest niepewność. Zadają pytania w jaki sposób my, ze swojej strony, zabezpieczamy rejsy. Oczywiście po każdym z rejsów statki są dezynfekowane, a od podróżnych wymagamy maseczek. Ruch turystyczny można porównać do ubiegłorocznego. Jest bardzo dobrze” – podsumowuje prezes Żeglugi Augustowskiej, Adam Aleksandrowicz.

Gruby Benek
Taekwondo