• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 lipiec 2020 11:58

Dzielnicowy na urlopie zatrzymał sprawcę kradzieży z włamaniem

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Dzielnicowy z Augustowa w dniu wolnym służby zatrzymał sprawcę kradzieży, do której doszło na terenie ogródków działkowych. 19-letni sprawca jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

To, że policjantem jest się cały czas udowodnił dzielnicowy z augustowskiej komendy. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby ustalił, kto mógł dokonać kradzieży z włamaniem na terenie ogródków działkowych. Informację tę przekazał natychmiast kryminalnym z augustowskiej komendy. Policjanci wspólnie zatrzymali podejrzanego na terenie augustowskiego szpitala. Podczas dalszych czynności prowadzonych w wynajmowanym przez sprawce lokalu funkcjonariusze odnaleźli pochodzące z kradzieży przedmioty.

Do czynu, którego dopuścił się zatrzymany 19-latek doszło w ostatnim czasie na terenie jednego z ogrodów działkowych w Augustowie. Zatrzymany nastolatek włamał się wtedy do domku letniskowego, skąd zabrał narzędzia i akcesoria budowlane. Jego łupem padł również pozostawiony telefon komórkowy. Właściciel oszacował starty na blisko 600 złotych. 19-letni augustowianin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot