• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 lipiec 2020 14:32

Pierwszy start naszych młodych kajakarzy w Mistrzostwach Polski

Napisała
AKS "Sparta" AKS "Sparta"

Kajakarze Augustowskiego Klubu Sportowego „Sparta“ w Augustowie mają za sobą pierwszy tegoroczny start. Wczoraj w Poznaniu zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym. Trzydniowa impreza na poznańskiej Malcie była pierwszą imprezą sportową w kajakarstwie klasycznym z udziałem kajakarzy z kilkudziesięciu klubów w Polsce.

Adam Wysocki, trener naszych kajakarzy, wziął na mistrzostwa 9 młodych kajakarzy. Jak nam powiedział: dla kilku to był prawdziwy "chrzest  bojowy", pierwszy start w tak poważnej imprezie rangi Mistrzostw Polski.

"To było przetarcie i debiut dla kilku zawodników i to powinno procentować w przyszłości. Jestem zadowolony ze startu naszych zawodników, tym bardziej, iż rywalizowali ze swoimi starszymi zawodnikami z innych klubów. Docelowa impreza, na którą się nastawiamy dopiero za tydzień, a będą to 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym na tym samym obiekcie w dniach 30.07 - 02.08.2020".

Oto miejsca, które zajęli nasi kajakarze:

K-4 2000 m kobiety osada w składzie: Bernatowicz-Kotarska – Skowrońska – Wysocka w finale A zajęła VIII miejsce na 12 osad.
K-1 200 m mężczyźni Mikołaj Walulik w finale A zajął VII miejsce na 45 startujących.
K2 2000m K mł Kotarska – Skowrońska Finał A IX miejsce a XIV miejsce  Bernatowicz - Wysocka.
K1 1000 m Łukasz Barszczewski Finał B V miejsce.

Źródło: AKS "Sparta"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot