• 1
  • 2
  • 3
środa, 29 lipiec 2020 14:29

Od września powrót do szkół? Wiemy, na jakich zasadach!

Napisała

Główny Inspektor Sanitarny przedstawił zasady, jakie miałyby obowiązywać po powrocie uczniów do szkół. Ale czy lekcje rozpoczną się już od 1 września?

Jak podał portal RMF24, GIS przedstawił wstępne wytyczne dotyczące ewentualnego powrotu uczniów do szkół i związanego z tym reżimu sanitarnego. Obowiązkiem ma być częste mycie rąk oraz wietrzenie sal po każdych zajęciach. Padła również propozycja organizowania większej ilości lekcji na świeżym powietrzu. Mają zostać również wdrożone procedury szybkiego powiadamiania rodziców o ewentualnej infekcji dziecka. Gdyby infekcja okazała się zakażeniem koronawirusem, na miejsce ma być wzywany powiatowy inspektor sanitarny. Specjalną ochroną mają być objęci starsi nauczyciele oraz pracownicy administracji. Takie osoby będą musiały nosić maseczki i rękawiczki. Będą również zwolnione z zajęć, które wiążą się z częstym kontaktem z dużą liczbą dzieci.

Zrezygnowano z kolei z mierzenia temperatury przed wejściem do szkoły, obowiązku noszenia maseczek oraz rękawiczek, zarzucono również pomysł o pojedynczych ławkach. Bardziej rygorystyczne przepisy będą obowiązywały jedynie podczas większych zgromadzeń, np. apeli szkolnych.

Decyzja o tym, czy uczniowie będą mogli powrócić do szkół od 1 września, zapadnie na tydzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.