• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 30 lipiec 2020 12:45

Tony śmieci w lasach. Ministerstwo Środowiska ma dość i wypowiada wojnę leśnym śmieciarzom [WIDEO]

Napisała
YouTube YouTube

Problem zaśmiecania lasów rośnie na dużą skalę – na tych terenach coraz częściej znajduje się szokujące ilości odpadków. Ostatnio z jednego z lasów wywieziono dwie przyczepy ciągnikowe śmieci gabarytowych i zmieszanych, kilkadziesiąt worków zawierających śmieci sortowane i ponad dwie tony eternitu. W innym miejscu odkryto składowisko 15 zbiorników o pojemności 1000 litrów zawierających nieznaną substancję, a w jeszcze innym kilkaset zużytych opon oraz zbiorniki po paliwie.

Nie ma się więc co dziwić, że Ministerstwo Środowiska ma dość i chce, we współpracy z Lasami Państwowymi, działać przeciwko leśnym śmieciarzom. Walka będzie polegała na znacznym podwyższeniu kar za zaśmiecanie oraz zainstalowaniu nowych fotopułapek.

Minister środowiska Michał Woś umieścił na Twitterze wymowny wpis: „Wypowiadamy z @LPanstwowe wojnę leśnym śmieciarzom”.

Minister chce wprowadzenia kar pieniężnych w wysokości do 5 tysięcy złotych (w tej chwili najwyższa grzywna wynosi 500 złotych) oraz możliwość nałożenia kary sprzątania lasu. Aby podnieść skuteczność wyłapywania incydentów związanych z nielegalnym porzucaniem odpadów na terenach leśnych, ma zwiększyć się ilość fotopułapek (z 2 tysięcy do 5 tysięcy). W walce ze śmieciarzami mają pomagać również drony.

 

Trudno znaleźć w słowniku ludzi kulturalnych odpowiednie określenie, którym można w pełni opisać zachowanie osób, które...

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie Wtorek, 21 lipca 2020


Źródło: Twitter / KWP Olsztyn/Facebook / Nadleśnictwo Spychowo/YouTube

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.