• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 03 sierpień 2020 11:17

Pracowita niedziela dla augustowskich strażaków [ZDJĘCIA]

Napisała
KPPSP w Augustowie KPPSP w Augustowie

W dniu 02.08.2020 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie odnotowało 7 zdarzeń.

Opis ważniejszych interwencji:

- Sucha Rzeczka, gm. Płaska przy Gościńcu Czarnobrodzkim zapaliła się ściółka leśna w młodniaku. Dzięki szybkiej interwencji dyżurujących służb leśnych udało się pożar opanować na powierzchni ok. 500 m2. Następnie dwa zastępy JOP dogasiły miejsce pogorzeliska.
- Augustów, Studzieniczna - zapalił się samochód osobowy (wyposażony w instalację gazową) pozostawiony na obszarze leśnym przy drodze pożarowej nr 4. Po dojeździe dwóch zastępów JOP pożarem objęta była komora silnika i wnętrze pojazdu. Nie odnotowano osób poszkodowanych.
- Jaminy, gm. Sztabin - podczas mszy świętej doszło do zasłabnięcia starszego 85 letniego mężczyzny. Miejscowi druhowie z OSP Jaminy i Jaziewo udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie do czasu dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.
- Gruszki, gm. Płaska-podczas nieobecności domowników w jednym z pomieszczeń domku letniskowego doszło do pożaru. Dzięki czujności osób postronnych i sprawnej akcji miejscowych strażaków pożar szybko zlokalizowano na parterze budynku. Spaleniu uległo częściowo wyposażenie jednego z pomieszczeń. W trakcie działań strażacy odłączyli i wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan butan podłączoną do kuchenki.
- Augustów, jez. Necko - zatopiona częściowo łódź motorowodna przy przystani jednego z Hoteli. Zadaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego A-stów było rozstawienie zapór pływających i sorpcyjnych wokół uszkodzonej łodzi, przy której stworzył się cienki film paliwowy.

Opracował: asp.sztab. Krzysztof Waszkiewicz
Zdjęcia: mł. asp. Marcin Zarzecki

Źródło: KPPSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot