• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 03 sierpień 2020 11:37

Brązowy medal Mistrzostw Polski dwójki: Barszczewski – Walulik [ZDJĘCIA]

Napisane przez RED
AKS "Sparta" AKS "Sparta"

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w kajakarstwie klasycznym. Była to najważniejsza w tym roku impreza sportowa kajakarzy juniorów - 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów, MMM w Kajakarstwie Klasycznym POZNAŃ. Wydarzenie miało miejsce w dniach 30 lipca - 2 sierpnia 2020.

Dla naszych juniorów to był długo oczekiwany start. A oto wyniki naszych zawodników:

Brązowy medal i 10 pkt w biegu finałowym K2- 500 mj  zdobyła nasza dwójka Łukasz Barszczewski – Mikołaj Walulik.

W finale ” A” najbardziej prestiżowego biegu K1 200 mj Mikołaj Walulik zajął V miejsce, zdobywając 6 pkt do ogólnej klasyfikacji klubów oraz VI miejsce w finale A K1 500 m, tym samym zdobywając 4 pkt.

Z kolei nasi juniorzy młodsi, dwójka Polkowski – Dubnicki, w finale A w K2 500 m jm dopłynęli na VII miejscu, zdobywając 3 pkt oraz ta sama dwójka wygrała finał B na dystansie K2 1000 m jm  zdobywając 1 pkt.

A co o starcie zawodników Sparty powiedział Adam Wysocki?

"Nasi zawodnicy mieli trudne zadanie, gdyż w tym roku w mistrzostwach były roczniki młodsze i starsze. Nasi byli w tej młodszej wiekowo grupie i musieli rywalizować ze swoimi starszymi kolegami. Start uważam za udany, chociaż zawsze może być lepiej. Niewątpliwie brąz Łukasza i Mikołaja to nagroda za cały rok pracy. Na uwagę zasługuje też dobry start  Polkowskiego i Dubnickiego. Raz byli w finale A i wygrali finał B. Nieco poniżej swoich możliwości wypadł start Trochima, ale usprawiedliwiam go, gdyż kłopoty zdrowotne w okresie poprzedzającym start nie pozwoliły na zajęcie dobrego miejsca. Wszyscy startujący w Poznaniu to zawodnicy przyszłości, którzy wkrótce mogą nam przynieść dużo sukcesów i zadowolenia".

Należy nadmienić, iż efektem dobrego startu Mikołaja Walulika jest jego powrót do kadry narodowej Polski juniorów. Należy też podziękować jego trenerom: Adamowi, ale też Andrzejowi Siemionowi, który mocno wspiera Mikołaja swą wiedzą i doświadczeniem.

Dziękujemy zawodnikom i trenerom. Gratulujemy!

Na zdjęciu ceremonia wręczenia brązowego medalu dla naszej dwójki Barszczewski – Walulik, cała nasza ekipa z trenerem A. Wysockim oraz zdjęcia A. Siemiona z Mikołajem.

Źródło: AKS "Sparta"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot