• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 03 sierpień 2020 11:48

Pijani kajakarze o krok od tragedii

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy wodniacy pomogli kajakarzom, którzy przewrócili się na Jeziorze Białym. Mężczyźni, pomimo założonych kapoków nie byli w stanie wsiąść do kajaka. Jak ustalili policjanci, obydwaj pili wcześniej alkohol.

Policjanci każdego dnia apelują do osób korzystających z wypoczynku nad wodą o rozwagę. Pomimo wielu apeli, nadal znajdują się osoby, które pływają lub korzystają ze sprzętu wodnego, znajdując się pod wpływem alkoholu. W tej sytuacji policjanci najprawdopodobniej zapobiegli kolejnej tragedii na wodzie. W niedzielne południe, policjanci patrolujący wody Jeziora Białego, zauważyli przewrócony kajak. Natychmiast ruszyli z pomocą. Kajakarze wpadli do wody na środku jeziora. Mężczyźni mieli założone kapoki, jednak nie byli w stanie wsiąść do kajaku. Funkcjonariusze wyłowili turystów, którzy na pokładzie policyjnej motorówki bezpiecznie dotarli na brzeg. Okazało się, że za nim wsiedli do kajaka pili alkohol. Obydwaj za wykroczenie, którego się dopuścili zostali ukarani mandatami.

To kolejna sytuacja pokazująca nieodpowiedzialne podejście osób korzystających z uroków wody. Brawura i alkohol są z jednymi z głównych przyczyn utonięć, do jakich dochodzi na akwenach.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot