• 1
  • 2
wtorek, 04 sierpień 2020 13:00

Porozumienie w sprawie Rajgrodzkiej

Napisała

Burmistrz Augustowa oraz starosta zawarli porozumienie w sprawie dotyczącej przebudowy ulicy Rajgrodzkiej. W końcu będzie remont?

Sytuacja na jednej z ważniejszych ulic w Augustowie od dawna nie należy do najciekawszych – asfalt na drodze jest w złym stanie, nie ma chodnika ani ścieżki rowerowej. Mieszkańcy od dawna apelowali o wyremontowanie ulicy, jednak do tej pory nic się w tej sprawie nie działo, a powodem był brak funduszy.

Teraz jednak pojawiła się nadzieja na to, że Rajgrodzka zyska nowy wygląd. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk poinformował, że podpisał w tej sprawie porozumienie ze starostą. Na czym polega układ? Władze miasta dołożą swoją część pieniędzy do budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi, zaś modernizacja ulicy ma być ufundowana ze środków zewnętrznych. Najpierw trzeba jednak je pozyskać. Im szybciej się to uda, tym szybciej rozpocznie się remont Rajgrodzkiej. Przewiduje się, że może się to stać już w przyszłym roku. Czas pokaże.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.