• 1
  • 2
wtorek, 04 sierpień 2020 14:31

Te mieszkania sprzedają się najlepiej i są w cenie

Napisała

Pandemia koronawirusa spowodowała wiele zmian. Wpłynęła na nasze przyzwyczajenia i zachowania. Jak się okazało, zmieniła również to, jakich mieszkań szukamy. Zobacz, jakie lokale są teraz najbardziej pożądane na rynku nieruchomości. Jest to bardzo zaskakujący trend.

Eksperci przewidywali, że koronawirus wpłynie na rynek mieszkaniowy, ale tego co się stało chyba się nie spodziewali. Upodobania Polaków bardzo się zmieniły – teraz nabywcy nieruchomości przywiązują ogromną wagę do zupełnie innych rzeczy niż kiedyś. Decydując się na zakup mieszkania chcą, aby było ono duże i koniecznie posiadało ogródek, balkon lub taras. Wiele ludzi pragnie też miejsca na zlokalizowanie swojego własnego gabinetu do pracy.

Badania przeprowadzone przez firmę Cordia Polska wykazały, że aż jedna trzecia osób, które nabyły lub wynajmują mieszkanie, nie jest już zadowolona ze swojego lokalu. Czy pandemia i spowodowane przez nią „uwięzienie” w domu sprawiły, że Polacy mają teraz inne preferencje względem mieszkań? Prawdopodobnie to właśnie jest powodem tego zaskakującego trendu, który pojawił się na rynku nieruchomości.

Najbardziej pożądane są ogródki – tam bowiem można spędzić parę chwil na świeżym powietrzu i nikt nie może nam tego zakazać. Jeśli na mieszkanie z ogródkiem ktoś nie może sobie pozwolić, wybrałby lokum z balkonem czy tarasem. Mieszkanie musi być też odpowiednio duże i najlepiej posiadać miejsce na gabinet, w którym można wykonywać zdalną pracę.

Jak widać, wpływ pandemii na upodobania Polaków, jeśli chodzi o wybór mieszkania, jest więc bardzo duży. Czy ten trend się utrzyma? Nie wiadomo. Jest to jednak jakiś sygnał dla deweloperów, w którym kierunku mają podążać.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.