• 1
  • 2
środa, 05 sierpień 2020 12:52

W Augustowie będzie nowa ulica

Napisała

Burmistrz Mirosław Karolczuk poinformował, że w Augustowie planowane jest utworzenie nowej ulicy, która miałaby być wizytówką miasta. Którędy będzie przebiegała i co się na niej znajdzie?

Nowa ulica, która będzie nosiła nazwę Sybiraków, ma być zlokalizowana w centrum miasta. A dokładniej ma ciągnąć się od ulicy Księdza Ściegiennego do ulicy Hożej, czyli być równoległą do ulic 3 Maja oraz Księdza Skorupki. Zgodnie z zapowiedziami, nowa ulica będzie dostępna zarówno dla aut, jak i dla pieszych.

Burmistrz chce, aby nowo powstała arteria stała się wizytówką i oczkiem w głowie Augustowa. Plany są takie, aby powstał w tym miejscu bulwar z miejscami usługowo-handlowymi, miejsca do zamieszkania oraz deptak. Bardzo istotnym jest również fakt, że na nowej ulicy władze miasta chcą umieścić elementy, które będą upamiętniały historię Sybiraków.

Nie wiadomo jeszcze kiedy powstanie nowa ulica. Znamy już jednak szacowane koszty jej wybudowania. Wyniosą one około 1,2 miliona złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.