• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 10 sierpień 2020 13:40

Augustów Cup 2020 [ZDJĘCIA]

Napisała
PPJK PPJK

Już od  kilku lat Oddział PTTK w Augustowie jest organizatorem regat z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych Augustów Cup. W tym roku impreza przypadła na 8-9.08.2020 r.  Niestety, tegorocznej rywalizacji nie dopisały  warunki pogodowe. Wiatru praktycznie nie było, badź pojawiały sie lekkie podmuchy.

W pierwszym dniu  regat, pomimo wysiłków Jarka Bazylko – sędziego głównego, nie udało się  przeprowadzić żadnego wyścigu. Drugi dzień również nie sprzyjał żeglarzom. Przy wietrze o sile do 1 m/s rozegrano tylko jeden bieg, który okazał się być wyścigiem finałowym. Niewątpliwie uczestnicy mieli niedosyt  sportowej rywalizacji, ale pogody nie da się zamówić.

Za to niezmiennie na tych regatach Organizatorzy mile przygotowali otwarcie i zakończenie regat, które pozostawiają co roku bardzo ciepłe wspomnienia, zachęcające do powrotu w kolejnym sezonie. Prezes Oddziału Agnieszka Ossowska  podziękowała  żeglarkom i żeglarzom za liczny udział w imprezie. Słowa uznania skierowała do instytucji i firm, które wsparły organizację regat. Dzięki ich hojności wśród uczestników rozlosowano cenne nagrody. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i upominkami, a  sternik najliczniejszej klasy otrzymał nagrodę specjalną w postaci vouchera  od firmy ODYSSEY Dealer Group.  

Dziękujęmy sponsorom:

Urząd Miasta Augustowa
Firma PEEPES
Tomasz Dobkowski Stacja Paliw INEES
Sklep Żeglarski RAKSA
Jutrzenka Dobre Miasto
Firma Bayliner Polska
Boat Centre Wiszniewski
Firma Wehikuł Podróży
Sklep LUDA
Sklep Metatalowy Leszek Czajkowski
Kompania Piwowarska
Jacek Domański
Casio Center Piotr Chrulski
Interservis Biuro Targów Poland
Marcin Topolewski
Dariusz Łapiński
Adam Sobecki
Dziękujemy Markowi Grabowskiemu za oprawę muzyczną i Zbigniewowi Bartoszewiczowi za relację medialną.

W galerii zamieszczamy wyniki regat.

Źródło: PPJK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot