• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 10 sierpień 2020 15:32

"Na podwójnym gazie" po ulicach Augustowa

Napisane przez RED
KPP Augustów KPP Augustów

Tylko w miniony weekend, augustowscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 7 kierujących pod wpływem alkoholu. Niechlubną rekordzistką okazała się kierująca volvo, która prowadziła pojazd mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Pomimo licznych apeli, nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko podczas minionego weekendu, na terenie powiatu augustowskiego, policjanci zatrzymali 7 kierowców, którzy prowadzili pojazd na "podwójnym gazie".

W piątek po 8, policjanci z augustowskiej  „drogówki”,  na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli 32-letniego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym. W tym samym czasie, funkcjonariusze Oddziału Prewencji w Białymstoku, pełniący służbę na terenie miasta, zatrzymali do kontroli volkswagena. Badanie alkomatem 34-latka wykazało w jego organizmie blisko 0,4 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Natomiast po 10, również na terenie miasta, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli volkswagena. Badanie alkomatem 49-latka wykazało w jego organizmie blisko 0,5 promila alkoholu.

Tego dnia niechlubną rekordzistką okazała się 43-latka. Dyżurny z augustowskiej komendy Policji, po 15 otrzymał zgłoszenie, że na jednej z ulic w mieście, kierująca volvo jedzie od krawędzi do krawędzi. Na miejsce natychmiast skierował patrol Policji, który już po chwili zatrzymał pojazd do kontroli. Badanie alkomatem 43-latki wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę, policjanci z augustowskiej „drogówki”, zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich wpadł w ręce mundurowych przed 3 na terenie miasta. Badanie alkomatem 28-latka wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna od razu stracił prawo jazdy. Kolejni zatrzymani nietrzeźwi to kierujący jednośladami. Rowerzyści zostali zatrzymani w Augustowie przed 7. Obaj mieli ponad promil alkoholu w organizmie. 55-latek oraz 48-latek zostali ukarani mandatami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek do kierowców. Hasło "Piłeś - nie jedź" jest zawsze aktualne!

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot