• 1
  • 2
  • 3
sobota, 15 sierpień 2020 16:44

BARCIOWISKO 2020 – edukacja i moc atrakcji! [ZDJĘCIA]

Napisane przez
BARCIOWISKO 2020 – edukacja i moc atrakcji! [ZDJĘCIA] Joanna Kosiorek

Dziś (15.08.2020) na augustowskich Błoniach odbyła się siódma edycja BARCIOWISKA organizowanego przez Nadleśnictwo Augustów.

Barciowisko to impreza łącząca w sobie ideę edukacji ekologicznej z zagadnieniami związanymi z rolą i znaczeniem pszczół w życiu człowieka, a także popularyzacją wiadomości o pszczołach i lokalnej promocji bartnictwa z praktycznym wykonawstwem kłód bartnych.

Głównym punktem programu były zawody w dzianiu kłód bartnychw których udział wzięło 10 drużyn dwuosobowych. To jednak nie jedyne atrakcje – dla uczestników imprezy przygotowano pokaz koni arabskich oraz sprawności ułańskich z możliwością spróbowania swoich sił w jeździe z szablą.

Na brak rozrywek nie mogli narzekać także najmłodsi – czekało na nich stoisko edukacyjne, na którym dzieci zdobyły przydatną wiedzę oraz spróbowały swoich sił w budowaniu domków dla owadów, ręcznym dekorowaniu eko-toreb i drewnianych pszczółek. Każdy z uczestników otrzymał upominki w postaci pluszowych zwierzątek, puzzli i książek edukacyjnych.

Nie zabrakło oczywiście miodu! Chętni mieli możliwość degustacji różnych jego gatunków oraz zakupu złotego daru natury od lokalnych pszczelarzy a także obserwacji pszczół umieszczonych w specjalnym terrarium.

Działania edukacyjne wśród dzieci i młodzieży miały na celu uświadomienie roli pszczół w ekosystemie i podniesienie świadomości społecznej o konieczności aktywnej ochrony rodzimych ras pszczół, powstrzymaniu utraty równowagi biologicznej i degradacji funkcji ekosystemów.

 

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot