• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 18 sierpień 2020 17:00

Najładniejsza posesja w Augustowie – kto zdobędzie główne nagrody?

Napisane przez RED
pixabay.com pixabay.com

Od 24 lipca do 10 sierpnia trwał konkurs na najładniejszą posesję 2020 roku. Rozstrzygnięcie rywalizacji zbliża się wielkimi krokami. Znamy już skład komisji, która będzie oceniała najpiękniejsze kompozycje ogródków, balkonów i tarasów. Podano również termin obrad.

Konkurs ma na celu zachęcenie mieszkańców miasta do dbania o estetykę najbliższego otoczenia. Organizowany jest w trzech kategoriach: najładniejszy ogródek przydomowy, najładniejszy ogródek działkowy oraz najładniejszy taras i balkon. Kryteria oceny to m.in. ogólne wrażenia estetyczne, różnorodność gatunkowa nasadzeń, w tym tzw. roślin nektaro- i pyłkodajnych, kompozycja architektoniczna, a także oryginalność i pomysłowość.

Na miłośników kwiatów i pasjonatów ogrodnictwa czekają atrakcyjne nagrody. Spośród zgłoszonych do konkursu obiektów komisja wyłoni z każdej kategorii dwa najładniejsze obiekty, przyznając I miejsce oraz wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody pieniężne - I miejsce – 1 500 zł, a wyróżnienie – 700 zł. Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie rywalizacji?

Dziś Urząd Miasta w Augustowie zdradził skład komisji ds. rozpatrywania i oceny wniosków w konkursie na najładniejszą posesję w 2020 r. Augustowskie ogródki, balkony i tarasy będą oceniać: Dariusz Ostapowicz – przewodniczący komisji, Sebastian Chudowolski, Anna Kielich oraz Ewa Mickiewicz. Komisja będzie obradować już w najbliższy czwartek – 20 sierpnia 2020 r.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot