• 1
  • 2
środa, 19 sierpień 2020 06:20

Rusza Podlaskie Kino Plenerowe!

Napisane przez

Jak informuje Małgorzata Sawicka, już pojutrze, w piątkowy wieczór (21.08), wyświetlony zostanie pierwszy film w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego. Do 6 września mobilne kino będzie „wędrować” przez kolejne miasta regionu. Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny. Mieszkańców województwa oraz turystów na wydarzenie zaprosił marszałek Artur Kosicki podczas wtorkowej (18.08) konferencji prasowej.

- Uważam, że w trudnym czasie epidemii,  powinniśmy zadbać o to, żeby trochę kultury i rozrywki trafiło do mieszkańców naszego województwa – mówił marszałek Kosicki. – Przedsięwzięcie ma pozwolić na to, by pobyć razem w bezpiecznych warunkach i obejrzeć dobry film. To nie będzie zadanie niełatwe, ale dołożymy wszelkich starań by tak się stało. Wierzymy także w rozsądek uczestników projekcji.

 Darmowe seanse odbędą się w ośmiu podlaskich miastach. Po inauguracyjnym seansie w Wysokiem Mazowieckiem, filmy w plenerze będzie też można obejrzeć w Sokółce, Łapach, Tykocinie, Supraślu, Białymstoku, Augustowie i Kolnie. W każdej miejscowości wyświetlone zostaną po dwa tytuły.

- W dzisiejszych czasach powinniśmy myśleć nie tylko o epidemii, ale także pamiętać o zadaniach ważnych, z których najważniejszą jest kultura – mówił Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej, na terenie której odbędą projekcje w stolicy regionu.

Podlaskie Kino Plenerowe będzie miało formułę kina samochodowego z autami zaparkowanymi w bezpiecznej odległości. Widzom udostępnione będą także dezynfekowane każdorazowo leżaki. W projekcjach będzie mogło wziąć udział do 150 osób przebywających w wyznaczonym terenie.

Repertuar cyklu dobrany został w taki sposób, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tak więc znalazły się w nim bajki dla najmłodszych, komedie, filmy akcji, jak i dramaty.

Województwo Podlaskie utworzyło także "Wydarzenia" na Facebooku, dotyczące konkretnych seansów.

Przedsięwzięcie realizuje Podlaski Instytut Kultury (PIK) w partnerstwie z Fundacją na rzecz Rozwoju Politechniki Białostockiej oraz lokalnymi ośrodkami kultury.

 

Źródło: Wrota Podlasia

Gruby Benek
Taekwondo