Wydrukuj tę stronę
środa, 19 sierpień 2020 11:39

Weekend pełen wydarzeń

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

„Było co robić!” - tym krótkim zdaniem można podsumować kolejny, letni weekend w Augustowie. Wakacyjna Trasa Dwójki zachęciła do udziału tysiące osób - to jednak tylko jedna z atrakcji, które czekały w naszym mieście na mieszkańców i turystów.

W piątek aktywny weekend rozpoczął Sosnowski. Doświadczony gitarzysta i piosenkarz - znany ze swojego charakterystycznego, zachrypniętego wokalu wystąpił na statku w ramach Trasy Bez Nerwów. W tym samym czasie fani słodkich i zimnych przysmaków na pewno gościli na ulicy Mostowej, gdzie odbywała się „Noc Lodożerców” - dobra okazja do przygotowania się na gorącą, świąteczną sobotę, którą rozpoczęliśmy Barciowiskiem. VII edycję imprezy pod patronatem Burmistrza Mirosława Karolczuka zorganizowały Lasy Państwowe. Uczestnicy wydarzenia mogli kibicować drużynom w zawodach dziania kłód bartnych, zakupić miody od lokalnych pszczelarzy i bliżej poznać kulturę tradycyjnego bartnictwa, które jest ratunkiem dla pszczół w naszych lasach. To jednak nie wszystkie atrakcje, które przygotowano dla osób biorących udział w imprezie. Chętni mogli obejrzeć pokaz koni arabskich oraz sprawności ułańskich, ponieważ sobotnie Barciowisko było połączone z obchodami, przypadających na ten dzień: 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej i wprowadzonego na jej pamiątkę Święta Wojska Polskiego. Impreza zakończyła się o godzinie 14:00, ale każdy, komu bliska jest lokalna tradycja pszczelarska i kto chciał aktywnie spędzić resztę dnia, mógł zwiedzić Augustowską Miodosytnię i wziąć udział w darmowej degustacji produkowanych przez nią specjałów.

Niedziela to oczywiście Wakacyjna Trasa Dwójki. Dobra współpraca władz miejskich i wojewódzkich umożliwiła zorganizowanie imprezy, którą wielu okrzyknęło „największym show w historii Augustowa”. Dla mieszkańców i turystów wystąpiły gwiazdy wielkiego formatu, relację na żywo widziała cała Polska. Takiej promocji Augustowa nie mogły oprzeć się dwie bardzo nietypowe istoty - mowa oczywiście o trollach, które są bohaterami znanego filmu animowanego dla dzieci. Bajkowe stwory w poniedziałek przyjechały na Rynek Zygmunta Augusta piętrowym autobusem i zaprosiły najmłodszych mieszkańców naszego miasta do wspólnej zabawy. Tak zakończył się kolejny wakacyjny weekend w Augustowie. Krótko mówiąc: było co robić!

Źródło: UM Augustów