• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 20 sierpień 2020 00:10

Augustowski projekt niesie pomoc dzieciom [ZDJĘCIA]

Napisane przez

Wakacje to czas radości, beztroskich zabaw i poznawania nie tylko najbliższej okolicy, ale też uroczych zakątków Polski. W tegoroczne wakacje trzydzieścioro dzieci ze Społecznej Organizacji Przyjaciół Dzieci "Przystań" brało udział w projekcie dofinansowanym przez Urząd Miasta w Augustowie.

Dzięki projektowi i wsparciu finansowemu Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie podopieczni organizacji mogli pojechać na 4-dniową wycieczkę na szlakiem „Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej”. Dzieci miały zapewnione całodzienne wyżywienie oraz liczne atrakcje – zwiedzanie Sanoka, spływ pontonami z Sanoka do Liszna, przejażdżka drezynami, przejazd Wielką Pętlą Bieszczadzką, wejście na Połoninę, zwiedzanie zapory – największego w Polsce zbiornika retencyjnego oraz okolic Soliny.

W czasie wolnym dzieci brały udział w zawodach sportowych, integracyjnych oraz turniejach gier planszowych.

Po powrocie z wycieczki młodzież korzystała także z zajęć plastycznych, zabaw integracyjnych, gier sportowych i łodzi wiosłowych.

Dużą atrakcją było też wspólne wyjście do parku linowego w Augustowie.

Serdecznie dziękujemy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie   za wsparcie finansowe naszego projektu. Dzięki Wam nasi podopieczni spędzili szczęśliwe i radosne chwile – mówi kierownik Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej "Przystań" Maria Kalisz.

 

Społeczna Organizacja Przyjaciół Dzieci ,,Przystań’’
w Augustowie mieści się przy ulicy Tytoniowej 5. Jest organizacją pozarządową istniejącą od 1992 roku. Przedsięwzięcia organizacji uzależnione są od ofiarodawców, ponieważ jej działalność opiera się przede wszystkim na datkach ludzi dobrej woli.

Ciągle próbujemy pozyskiwać nowych sponsorów by móc dalej funkcjonować i pomagać dzieciom i ich rodzinom. Działamy prężnie i z pasją.

 

Źródło: Maria Kalisz, kierownik Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej "Przystań"

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot