• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 sierpień 2020 12:14

Policyjni wodniacy zapobiegli tragedii na jeziorze Necko

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Augustowscy wodniacy pomogli turystom na jeziorze Necko. Skuter wodny, którym pływali, wywróciła fala, a oni sami wpadli do wody. Okazało się, że jeden z mężczyzn nie potrafił pływać. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów mężczyźni oraz skuter bezpiecznie trafili na brzeg.

Wczoraj około 16:40 policjanci z patrolu wodnego augustowskiej komendy patrolowali jezioro Necko. W pewnym momencie zauważyli przewrócony skuter wodny, a w wodzie obok niego dwóch mężczyzn. Mieli na sobie kamizelki asekuracyjne i kurczowo trzymali się siebie. Jak się okazało, jeden z nich nie umiał pływać. Drugi zajęty utrzymywaniem kolegi nad powierzchnią wody nie był w stanie dopłynąć do brzegu ani postawić przewróconej jednostki. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji augustowskich wodniaków, już chwilę później, 25 i 33-latek byli na pokładzie policyjnej łodzi. Mężczyźni oraz skuter, którym pływali, zostali bezpiecznie przetransportowani na brzeg.

1 komentarz

  • Link do komentarza Piotrek9942 wtorek, 25 sierpień 2020 07:52 napisane przez Piotrek9942

    A czy w ogóle uprawnienia posiadali kierujacy skuterem wodnym...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot