• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 24 sierpień 2020 15:18

Porzucone ubrania na brzegu Necka to żart? Co ustalono w tej sprawie?

Napisała

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że na brzegu jeziora Necko znaleziono porzucone ubrania. Odbyła się wtedy akcja poszukiwawcza, jednak nie znaleziono właściciela rzeczy. Czy coś więcej udało się ustalić w tej sprawie?

W związku ze znalezieniem na brzegu jeziora Necko porzuconych ubrań straż pożarna oraz policja musiała przeszukać teren. Istniało bowiem podejrzenie, że ktoś mógł w tym miejscu utonąć. Tego typu zgłoszenia są przez służby za każdym razem bardzo poważnie traktowane. Poszukiwania właściciela rzeczy były bardzo intensywne i trwały kilka godzin, jednak spełzły na niczym. Działania zostały zaprzestane, a sprawę skierowano na policję.

Dziś o wyżej wymienionej sytuacji rozmawialiśmy z oficerem dyżurnym augustowskiej policji.

„Do dnia dzisiejszego nie zostało zgłoszone żadne zaginięcie człowieka w związku ze znalezieniem na brzegu jeziora Necko porzuconego ubrania. Policja i straż pożarna wykonała wszystkie czynności jakie były w tym przypadku do wykonania, jednak bez rezultatów. Trudno powiedzieć, czy ktoś sobie zażartował, czy po prostu zapomniał w którym miejscu zostawił swoje rzeczy” – poinformował nas funkcjonariusz.

Wszystko wskazuje na to, że był to jedynie fałszywy alarm. Takie sytuacje miały już miejsce wielokrotnie, jednak nie można bagatelizować tego typu zgłoszeń, a służby podchodzą do ich realizacji zawsze zakładając najgorszy scenariusz. Warto nadmienić, że są to akcje, które generują wysokie koszty, a sprawcy wywołujący tego typu działania, często będący pod wpływem alkoholu, najczęściej są w takich przypadkach bezkarni.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot