• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 25 sierpień 2020 06:30

Podlaskie: nielegalna rozlewnia alkoholu!

Napisane przez

Ujawnieniem 1575 litrów nielegalnego alkoholu (najprawdopodobniej spirytusu) o wartości ponad 110 tys. złotych zakończyły się sobotnie działania funkcjonariuszy z Placówki SG w Bobrownikach.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej do ujawnienia nielegalnego alkoholu doszło 22 sierpnia br. na terenie Białegostoku. Alkohol bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili w pojeździe i podczas przeszukań dwóch garaży należących do 41-letniego obywatela Polski. Alkohol był przechowywany w pięciolitrowych plastikowych butelkach. Zabezpieczono także sprzęt służący do rozlewania ujawnionej cieczy do butelek. W sumie ujawniono 1575 litrów alkoholu o łącznej wartości ponad 110 tysięcy złotych.

Zatrzymany mieszkaniec Białegostoku, który przyznał się do posiadania nielegalnego towaru odpowie za naruszenie przepisów z kodeksu karnego skarbowego. Na poczet przyszłej kary grzywny zabezpieczono kwotę 11 tys. zł.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot