• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 27 sierpień 2020 15:42

Czy oznakowanie dróg w rejonach augustowskich szkół jest prawidłowe?

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Z początkiem września uczniowie zakończą beztroskie wakacje i ruszą do szkół. Już teraz augustowscy mundurowi sprawdzają, czy droga ta będzie bezpieczna. Szczegółowo kontrolowany jest stan oznakowania dróg w rejonach szkół i przedszkoli.

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego. Wtedy dzieci ruszą do szkół. Aby droga ta była bezpieczna, już teraz augustowscy mundurowi sprawdzają stan oznakowania dróg w rejonach szkół i przedszkoli. Policjanci zwracają szczególną uwagę na rejon przejść dla pieszych. Dokładnie sprawdzają, czy znaki umieszczone są zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz czy są odpowiednio widoczne i czytelne dla uczestników ruchu drogowego. O wszelkich ewentualnych nieprawidłowościach informowani będą zarządcy dróg, aby jeszcze przed pierwszym dzwonkiem zdążyli je wyeliminować.

Pamiętajmy jednak, że samo prawidłowe oznakowanie dróg i przejść dla pieszych nie jest gwarancją bezwzględnego bezpieczeństwa na drodze. Potrzebny jest jeszcze zdrowy rozsądek i rozwaga. Zachowujmy szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych czy przystanków autobusowych – i to zarówno jako pieszy, jak i kierujący pojazdem. To wszystko – w połączeniu z przestrzeganiem prawidłowo rozmieszczonego oznakowania - pozwoli na codzienną bezpieczną podróż do- i ze szkoły.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza posakko sobota, 29 sierpień 2020 20:55 napisane przez posakko

    Propaganda a nie Policja..

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot