• 1
  • 2
piątek, 28 sierpień 2020 14:03

W Augustowie może stanąć masz z biało-czerwoną flagą. Wystarczy oddać swój głos!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Rozpoczął się rządowy projekt „Pod biało-czerwoną”, dzięki któremu każda gmina ma szansę na otrzymanie masztu, na którym dumnie powiewać będzie polska flaga. To, czy w danej gminie stanie taki masz, zależy tylko i wyłącznie od jej mieszkańców.

Nowy projekt zakłada sfinansowanie przez rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Do udziału w akcji wystarczy zebranie odpowiedniej liczby głosów. Ta patriotyczna inicjatywa ma na celu zjednoczenie kraju i jego mieszkańców oraz uhonorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Dla trzech gmin, które uzyskają największą procentowo ilość głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, dodatkowym bonusem będzie udział premiera Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Jak widać, stawka jest wysoka, więc warto dołączyć do akcji. Co należy zrobić, aby Augustów otrzymał masz i flagę? Mieszkańcy muszą oddać 500 głosów swojego poparcia. Głosy można oddawaćdo 11 listopada na rządowej stronie internetowej bialoczerwona.www.gov.pl.

Źródło: gov.pl

Gruby Benek