• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 31 sierpień 2020 12:22

Krajobraz po burzy w województwie podlaskim [WIDEO]

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Z powodu burz, jakie przeszły nad województwem podlaskim z niedzieli na poniedziałek, strażacy musieli interweniować aż 65 razy!

Z niedzieli na poniedziałek (30-31 sierpnia) nad województwem podlaskim przeszły gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu. Nawałnice, zapowiadane przez synoptyków, rzeczywiście się pojawiły i spowodowały niemałe szkody w piwnicach posesji oraz na drogach. Strażacy byli wzywani na pomoc aż 65 razy, a najwięcej interwencji odnotowano w powiatach: białostockim, wysokomazowieckim, augustowskim oraz łomżyńskim. Najczęściej trzeba było usuwać powalone na drogach drzewa oraz wypompowywać wodę z garaży czy piwnic. Zdarzył się też jeden pożar, który powstał z powodu uderzenia piorunu. Na szczęście podczas tej niespokojnej i niebezpiecznej nocy nikomu nic się nie stało.

Minionej nocy deszcz padał bardzo intensywne – w Białymstoku spadło powyżej 30 litrów na metr kwadratowy, zaś największa suma opadów została odnotowana w okolicach Tykocina i było to prawie 41 litrów.

Burze spowodowały też uszkodzenie wielu linii energetycznych, w związku z czym około 2 tysiące gospodarstw domowych w poniedziałek nad ranem było pozbawionych prądu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot