• 1
  • 2
poniedziałek, 31 sierpień 2020 16:00

W tym roku większe i dłuższe wyprzedaże. Jesienią kolejne promocje

Napisała

Pandemia spowodowała, że w tym roku wyprzedaże trwają o wiele dłużej i oferują dużo większe rabaty. Po letnich zniżkach na klientów czekają już te jesienne. Czy w augustowskich sklepach również trwa zakupowy szał?

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią klienci wrócili do swoich zakupowych nawyków i chętnie korzystają ze zniżek. I chociaż tegoroczne wyprzedaże znacząco różnią się od tych z ubiegłego roku, to nie zmienia to faktu, że nadal trwają i nie wiadomo kiedy się zakończą. Aż 76 procent marek z branży fashion również na okres powakacyjny planuje promocje, które obejmą także nowy asortyment. I chociaż istniały spore obawy, jak klienci zachowają się podczas letnich wyprzedaży, okazało się, że ich aktywność właściwie dorównała tej sprzed roku, a ruch w sieciach handlowych nadal pozostaje na wysokim poziomie.

Istotną zmianą, która zaszła w wyprzedażowym trendzie, to czas trwania promocji. W tym roku zaczęły się one znacznie wcześniej i nie wiadomo także, kiedy się zakończą. Kolejną ważną zmianą było pojawienie się już w czerwcu obniżek na poziomie wyprzedaży z etapu drugiego klasycznych promocji i przecen z lat wcześniejszych. Zatem na pierwszym etapie wyprzedaży spotkaliśmy się z obniżkami do 50 procent, a na drugim etapie były to już obniżki rzędu 80 procent.

Co podczas letnich promocji cieszyło się największą popularnością? Najchętniej kupowane były sukienki, sandały, bluzki damskie oraz t-shirty męskie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także  obuwie sportowe dla mężczyzn i dla kobiet.

Warto nadmienić, że podczas pandemii na popularności bardzo zyskały zakupy w sieci. Coraz więcej klientów podczas robienia zakupów korzysta właśnie z Internetu. Eksperci uważają, że ten trend utrzyma się na długo.

Jak sytuacja przedstawia się w Augustowie? Czy nasze stacjonarne sklepy również oferują tak liczne i korzystne dla kupujących promocje? Jeden ze sklepów na sporą ilość produktów oferuje wyprzedaż jedynie online, gdzie rzeczy można kupić w promocji „minus 50 procent na drugą sztukę”. W związku z powrotem uczniów do szkół sporo sklepów zorganizowało ofertę „back to school”. Ciuchy, buty czy artykuły szkolne dla dzieci można dzięki niej kupić o wiele taniej, bo nawet o 30, 50 czy 70 procent.

Właściciele sklepów optymistycznie patrzą na nadchodzący sezon i mają nadzieję, że druga fala zachorowań nie będzie tak drastyczna dla handlu jak pierwsza.

Taekwondo
Gruby Benek