Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 31 sierpień 2020 14:43

Wybuch gazu w Białymstoku. Nie żyją 4 osoby, w tym dziecko. To było rozszerzone samobójstwo

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Dziś (31 sierpnia) w Białymstoku przy ulicy Kasztanowej w jednym z domów jednorodzinnych miał miejsce wybuch gazu. W tym tragicznym zdarzeniu śmierć poniosły aż cztery osoby. Wśród ofiar jest dziecko.

Dziś tuż po godzinie 12:00 w jednym z trzykondygnacyjnych budynków przy ulicy Kasztanowej w Białymstoku doszło do wybuchu gazu.

„Otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu w jednym z domów na ulicy Kasztanowej. Wśród ofiar są 4 osoby, w tym dziecko. Ustalamy szczegóły” – poinformował rzecznik policji podlaskiej, pan Tomasz Krupa.

Z relacji świadków wynika, że eksplozja była tak potężna, że w mieszkaniach oddalonych o kilkaset metrów zatrzęsły się szyby. Dosłownie po 5 minutach od zdarzenia już słychać było wycie syren. Służby błyskawicznie stawiły się na miejscu wypadku. W działaniach brało udział aż 10 zastępów straży pożarnej, policja, zespoły ratownictwa medycznego oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza z Łomży.

Po wejściu strażaków do domu okazało się, że znajdują się w nim cztery osoby, które natychmiast ewakuowano. Niestety nie udało się ich uratować. W tragicznym wypadku zginęło trzech dorosłych oraz dziecko. Są to rodzice około 10-letniej dziewczynki oraz prawdopodobnie jej babcia. W gruzowisku nikogo więcej nie odnaleziono.

Jak podaje Kurier Poranny, mężczyzna mieszkający w domu przy Kasztanowej miał wielokrotnie grozić rodzinie. Był dobrze znany policji. Podejrzewa się, że mogło być to tak zwane samobójstwo rozszerzone.

AKTUALIZACJA

Jak podaje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji, wybuch był związany z rozszerzonym samobójstwem. Na ciałach trzech ofiar znaleziono rany cięte i kłute, zaś na ciele czwartej ofiary znaleziona została pętla wisielcza. W tym tragicznym wydarzeniu zginęła 10-letnia dziewczynka, kobieta w wieku ponad 40 lat (matka dziewczynki), kobieta w wieku 80 lat (babcia dziewczynki) oraz mężczyzna (ojciec dziewczynki oraz mąż zmarłej 40-latki).