• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 01 wrzesień 2020 17:40

Powiat uruchamia połączenia autobusowe

Napisała
Starostwo Powiatowe w Augustowie Starostwo Powiatowe w Augustowie

Od 1 września na terenie powiatu augustowskiego reaktywowane zostaną 4 połączenia autobusowe.

Odpowiadając na potrzeby mieszkańców, Zarząd Powiatu wystąpił do Wojewody Podlaskiego z wnioskiem o objęcie dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych 4 linii komunikacyjnych. Będą to połączenia: Augustów – Nowinka – Augustów (linia przebiegająca przez gminy Augustów, Płaska, Nowinka), Lipsk – Augustów – dwiema trasami – przez Ponizie i przez Cisów (przez gminy Lipsk, Sztabin, Augustów) oraz z Augustowa do Augustowa przez Janówkę (linia przebiegająca przez gminę Augustów). Uruchomienie kursów autobusowych ułatwi mieszkańcom miejscowości z terenu powiatu dojazd do szkół, miejsc pracy, urzędów, sklepów i innych instytucji mających swoją siedzibę w Augustowie.

Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez dofinansowania z budżetu państwa, które wynosi 3 zł do wozokilometra. Pozostałe koszty, których nie pokryje dofinansowanie i wpływy z biletów, opłaci Powiat Augustowski oraz samorządy lokalne: Gmina Augustów, Nowinka, Płaska oraz Miasto i Gmina Lipsk, które zadeklarowały partycypację we współfinansowaniu przedsięwzięcia.

Połączenia autobusowe uruchamiane są na okres próbny – od września do grudnia. Jeżeli  cieszyć się będą popularnością, to ich funkcjonowanie zostanie przedłużone również na 2021 rok.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot