• 1
  • 2
środa, 02 wrzesień 2020 12:12

Sprzątanie świata w Augustowie

Napisała
naszaziemia.pl naszaziemia.pl

Zbliża się 27. akcja Sprzątanie świata – Polska. Jak co roku, odbędzie się ona również w Augustowie. Tym razem skupia uwagę uczestników na wszechobecnym plastiku oraz globalnym problemie, który powoduje. Kto dołączy do akcji?

Dzięki wspomnianej akcji po raz 27. każdy będzie miał okazję zadbać o naszą planetę i wyruszyć na wielkie sprzątanie. Akcja Sprzątanie świata – Polska jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii, która została zainicjowana i ufundowana przez Mirę Stanisławską-Meysztowicz. W tym wydarzeniu uczestniczy blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.

„Połączyło nas sprzątanie świata, więc i tym razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi” – pisze na oficjalnej stronie internetowej akcji inicjatorka tego przedsięwzięcia.

Tegoroczna akcja skupia uwagę na plastiku, który jest obecny niemal wszędzie. Zużywamy go bardzo dużo, np. w postaci jednorazowych toreb na zakupy, plastikowych butelek, słomek czy kubków, co spowodowało globalny problem. Jest jeszcze czas, aby zastanowić się, jak zredukować ilości plastiku w naszym życiu i pomóc planecie uwolnić się od tego szkodliwego odpadu.

Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18.09 (piątek), 19.09 (sobota), 20.09 (niedziela) 2020. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat akcji dołącz do wydarzenia na Facebooku Urzędu Miasta w Augustowie.

Szczegółowe informacje odnośnie 27. akcji Sprzątania świata – Polska znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Dołącz do akcji i razem posprzątajmy Polskę wzdłuż i wszerz! Pamiętaj, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać!

Zapraszamy do udziału w 27. akcji Sprzątanie świata - Polska!

Źródło: UM Augustów / naszaziemia.pl

Gruby Benek
Taekwondo