• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 03 wrzesień 2020 13:10

Zbiórka krwi dla mieszkańca Augustowa – ważna informacja!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Kilka dni temu informowaliśmy, że jeden z mieszkańców Augustowa, który jest chory na Covid-19, pilnie potrzebuje krwi. W związku z tym jutro (4 września) przy ulicy Hożej ma odbyć się jej zbiórka. Mamy ważną informację na ten temat!

Parę dni temu Honorowi Dawcy Krwi z Augustowa zaapelowali o pomoc dla mieszkańca Augustowa chorego na Covid-19, który w ciężkim stanie przebywa w szpitalu i walczy o życie. Piotr Wasilewski pilnie potrzebuje krwi, dlatego w tym celu zorganizowano zbiórkę, która ma się odbyć jutro w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Hożej 2a w godzinach 8:00 - 11:30. Dziś dowiedzieliśmy się o istotnym szczególe dotyczącym tego wydarzenia – krew będzie mogło oddać jedynie 35 osób. Wynika to z ograniczeń spowodowanych przez trwającą pandemię koronawirusa.

Tym, którzy są chętni pomóc mieszkańcowi Augustowa, a nie uda się to w dniu jutrzejszym podczas zbiórki, mogą zgłosić się do dowolnego Centrum Krwiodawstwa znajdującego się na terenie Polski i tam oddać krew. Należy jednak pamiętać, aby wskazać, że ma być ona przeznaczona dla Piotra Wasilewskiego, który przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie mieszczącym się przy ul. Wołowskiej 137.

Najbliższe Centra Krwiodawstwa znajdują się w Suwałkach (ul. Szpitalna), Białymstoku (ul. M. Skłodowskiej - Curie 23) oraz w Łomży (Al. Piłsudskiego 11).

Kolejne zbiórki krwi w Augustowie odbędą się w dniach 18 września (Rynek Zygmunta Augusta, autobus do poboru krwi), 2 października (Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Hożej 2A), 16 października (Rynek Zygmunta Augusta, autobus do poboru krwi), 6 listopada (Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Hożej 2A), 20 listopada (Rynek Zygmunta Augusta, autobus do poboru krwi) oraz 4 grudnia (Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Hożej 2A).

Aktualną listę zbiórek krwi można znaleźć na stronie internetowej Honorowych Dawców Krwi z Augustowa.

Źródło: hdk.augustow.pl

1 komentarz

  • Link do komentarza Łukasz piątek, 04 wrzesień 2020 22:02 napisane przez Łukasz

    Jaką krew potrzebuje: grupa , układ , czynnik ? Bo chyba nie każdą krew może przyjąć ?

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot