• 1
  • 2
czwartek, 03 wrzesień 2020 15:33

Najgroźniejszy podlaski przestępca trafił za kraty

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Jeden z najgroźniejszych podlaskich przestępców trafił do polskiego aresztu. Poszukiwania mężczyzny trwały kilka lat.

42-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, który był podejrzany o kierowanie grupą przestępczą w regionie, po kilku latach poszukiwań w końcu trafił do polskiego aresztu. Jak się okazało, przestępca ukrywał się w Sydney (Australia). Jak podaje podlaska policja, był on poszukiwany dwoma listami gończymi, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz Międzynarodowym Listem Gończym.

W grudniu 2016 roku australijscy policjanci zatrzymali przestępcę w Canberze i do tej pory przebywał on w tamtejszym areszcie, czekając na  zakończenie procedury ekstradycyjnej. Dnia 2 września (środa) mężczyznę w końcu przekonwojowano do aresztu w Polsce. Z swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Groźny przestępca, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w Australii, jest podejrzewany przez prokuraturę o udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która działała w latach 1998 - 2005 na terenie województwa podlaskiego i zajmowała się handlem narkotykami. Grupa wchodziła w skład jeszcze większej organizacji przestępczej o charakterze zbrojnym. Zatrzymany mieszkaniec naszego województwa otrzymał również zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz materiałów wybuchowych.

Źródło: Policja podlaska

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.