• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 wrzesień 2020 14:10

Pierwsze dni nauki i pierwsze szkoły zamknięte

Napisała
Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com) Zdjęcie ilustracyjne (pixabay.com)

Dziś mija czwarty dzień, od kiedy uczniowie wrócili do szkół, a sanepid z powodu koronawirusa już zamknął pierwsze placówki. Gdzie czasowo wstrzymano stacjonarną naukę?

Już pierwszego dnia szkoły, ze względu na sytuację epidemiologiczną, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny z Jasła zadecydował o zawieszeniu zajęć szkolnych w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach. Uczniowie nie wrócą do placówki do końca tego tygodnia. Kolejną szkołą, która musiała odwołać zajęcia stacjonarne, była Szkoła Podstawowa w Bieździedzy. Obie placówki zostały zamknięte, ponieważ u nauczyciela, który uczy w obu tych szkołach, stwierdzono koronawirusa.

Następnego dnia przyszła kolej na inne szkoły. Tym razem zamknięto Zespół Szkolno-Przedszkolny we Wróblowej (Podkarpacie), ponieważ jeden z nauczycieli otrzymał pozytywny test na obecność Covid-19. Pozostałych pedagogów odesłano na kwarantannę i również zostaną poddani testom na koronawirusa.

Sanepid zawiesił również zajęcia w szkołach w gminie Leżajsk – w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej i Szkole Podstawowej w Biedaczowie. W tym przypadku chodziło o jednego nauczyciela, u którego wykryto Covid-19, a który uczy w obu wyżej wymienionych placówkach. Kwarantanną zostali objęci wszyscy pracownicy obu szkół. Na razie dzieci muszą uczyć się w trybie zdalnym.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot