• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 wrzesień 2020 17:35

Augustowska Straż Graniczna odzyskała silniki ze skradzionych pojazdów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Minionej doby funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie ujawnili i zabezpieczyli 5 silników samochodowych pochodzących z przestępstwa.

Wczoraj, 3 września br. w Augustowie funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Craftera. Busem na litewskich numerach rejestracyjnych podróżowało dwóch obywateli Litwy. Mężczyźni w przestrzeni bagażowej pojazdu przewozili 8 silników i części do pojazdów osobowych. Podczas szczegółowego sprawdzenia w trzech silnikach marki Toyota, Honda i Audi stwierdzono mechaniczne usunięcie zapisu w polu numerowym silnika oraz w dwóch silnikach marki Volvo stwierdzono usunięcie znaków identyfikacyjnych poprzez ich przeszlifowanie. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że silniki pochodzą z przestępstwa obywatele Litwy zostali zatrzymani. Wartość 5 silników oszacowano na 19 tys. zł.

Po sporządzeniu wymaganej dokumentacji 34-letniego kierowcę wraz 40-letnim pasażerem oraz z zatrzymanymi podzespołami samochodowymi przekazano funkcjonariuszom Policji w Augustowie celem dalszego postępowania.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot