• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 wrzesień 2020 16:35

Augustowianin potraktował pieski jak śmieci [ZDJĘCIA]

Napisała
Schronisko w Sonieczkowie Schronisko w Sonieczkowie

W nocy z poniedziałku na wtorek (31 sierpnia / 1 września) na augustowskim osiedlu Borki zakapturzony mężczyzna w masce na twarzy wrzucał szczeniaki na posesje. Wszystko zarejestrował monitoring, na którym widać, że pieski zostały potraktowane jak śmieci!

W nocy z dnia 31 sierpnia na 1 września na osiedlu Borki przy ulicach Młodości i Wrzosowej w Augustowie pojawił się mężczyzna w maseczce na twarzy i kapturze na głowie. Prowadził wózek, prawdopodobnie zabrany z marketu, w którym znajdowały się skrzynki po warzywach, a pod nimi, jak się okazało, szczeniaczki. Całą sytuację zarejestrował monitoring. Mężczyzna pojawił się na osiedlu, aby pod osłoną nocy wrzucić na pobliskie posesje przywiezione ze sobą szczeniaki.

Dwa pieski trafiły do Schroniska dla zwierząt w Sonieczkowie. Aby dowiedzieć się więcej,  skontaktowaliśmy się ze Schroniskiem, gdzie krótkiego wywiadu udzieliła nam jedna z pracownic.

„To bardzo przykra sytuacja. Mamy dwa 2-miesięczne szczeniaki, kundelki szorstkowłose, terierowate. Jeden został do nas przywieziony przez ludzi, a po drugiego pojechaliśmy sami” – informuje nasza rozmówczyni.

„Zwróciliśmy się do wszystkich, którzy chcą pomóc, aby wzięli pieski do adopcji. Jest już zainteresowanie. W sobotę ma przyjechać pan z Warszawy i mam nadzieję, że jeden szczeniak znajdzie przyjazny dom” – kontynuuje pracownica schroniska.

„Nie zgłaszaliśmy tego incydentu na policję, gdyż z doświadczenia wiemy, że tego typu sprawy są po pewnym czasie umarzane. Jeśli ktoś coś widział lub wie, kim jest ten człowiek na monitoringu, to prosimy o kontakt. Chociażby po to, abyśmy mogli wysterylizować sukę właściciela szczeniąt, aby taka sytuacja nigdy się nie powtórzyła” – apeluje nasza rozmówczyni.

Nasza redakcja przyłącza się do apelu sonieczkowskiego schroniska, wierząc w to, że zwierzęta znajdą dom, a sprawca zostanie znaleziony. W sprawie adopcji piesków można dzwonić pod numer: 505 170 602.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot