• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 wrzesień 2020 15:24

Atak na Śródmieściu w Augustowie – nowe fakty w sprawie

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

Jak informowaliśmy wczoraj, na augustowskim Śródmieściu doszło do brutalnego ataku. Aby zaktualizować informacje dotyczące tej sprawy, rozmawialiśmy dziś z rzecznikiem policji, panią Kingą Muczyńską.

„Niestety policja nie mogła podjąć wczoraj i prawdopodobnie dziś żadnych czynności, ponieważ zatrzymani znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Ustalono jednak, że poszkodowanym jest mężczyzna w wieku 31 lat oraz że zaatakowany został butelką, prawdopodobnie po alkoholu. Sprawcami okazali się mężczyzna i kobieta. Nie mamy jeszcze wiedzy przez kogo został zaatakowany 31-latek, czy przez mężczyznę, czy przez kobietę. Wczoraj poszkodowany został przewieziony do szpitala” – informuje pani rzecznik.

„Mogę jeszcze dodać, że osoby biorące udział w zdarzeniu znały się. Jeśli sprawcom zostaną postawione jakieś zarzuty, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej” – mówi pani Muczyńska.

W naszym mieście co jakiś czas dochodzi do agresywnych zachowań. Zapytaliśmy panią rzecznik, czy w związku z tym przez policję podejmowane są jakieś dodatkowe czynności w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.

„W sezonie letnim, gdy do Augustowa przyjeżdża nawet 100 tysięcy turystów, mamy  wsparcie Wydziału Prewencji z Białegostoku. Ponadto policjanci pełnią służby ponadnormatywne, na które są przeznaczone odpowiednie środki. W sezonie letnim na ulicach pojawia się więcej patroli pieszych i rowerowych, zwłaszcza tam, gdzie nie może dojechać radiowóz. Myślę, że mieszkańcy mogą  zauważyć wzmożoną czujność policjantów” –  informuje rzecznik augustowskiej policji.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot